Poke pokrmy
S tuňákem
S lososem
S krevetami
Veganské poke s tofu

POKÉ BISTRO

Misky plné kousků nejčerstvějších ryb a kvalitní sushi rýže

UKAŽ VÍCE

POKÉ BAE

Poké bowl je pokrm původem z Havaje, kde má toto slovo význam něčeho, co je posekané na kousky. A ano, v podstatě jde o misku se sushi rýží a na kousky nakrájené čerstvé ryby, zeleniny, ovoce a bylinek se zálivkou. Variant existuje bezpočet a záleží na chutích každého. Poké Bae v Gurmánu Harfa nabízí pět základních variant s tuňákem, lososem, krevetami, kuřetem nebo tofu. „Pokud bude zájem, rádi rozšíříme nabídku i o další varianty, například poké s hovězím nebo vepřovým masem,“ říká Dana Haranzová, spolumajitelka bistra Poké Bae.

Poke Bae v Gurmánu Harfa je v tuto chvíli jediným bistrem pod touto značkou, ale představou majitelů je šířit do budoucna brand formou franšízy. Dana s manželem začali sbírat zkušenosti v gastro sektoru před šesti lety, kdy otevřeli první bistro Bahn-mi-ba postavené na konceptu vietnamských baget. Dnes v Praze najdete pod touto značkou čtyři provozovny. Oba manželé mají kořeny sahající do Vietnamu a pestrou kuchařsko-cukrářskou tradici v předchozích generacích. A proč se pustili nově právě do poké bowls? „Je to nejen trendy záležitost, ale především zdravé a rychlé jídlo, které se dá snadno zabalit s sebou. Chceme, aby lidé jedli kvalitně a zdravě,“ vysvětluje Dana.

Součástí bistra je i koncept Bae Stay Fresh, který nabízí originální a zdravé nápoje. Najdete zde oblíbené bubble tea, domácí limonády, smoothie nebo frappé, všechny vyrobené bez chemie a s láskou. Za nápojovým konceptem stojí spolumajitelka Lenka Le Hong Chau, která k němu dodává: „Všechny nápoje mícháme z kvalitních surovin, z čajů, ovocných sirupů, mléka, ideálně od lokálních dodavatelů. Každý den vaříme čerstvou tapioku na bubble tea a vyhýbáme se chemickým příměsím a konzervantům. To se odráží i na chuti, která je skvělá a autentická.“

Kontakt
Otevírací doba
  • Otevřeno 09:00 – 21:00
Mapa
2. patro