Evropský řetezec
Dostupná a inspirativní móda
Nové kolekce

LINDEX

Lindex patří s 450 prodejnami ve 14 zemích mezi vedoucí evropské módní řetězce. Naším posláním je nabízet dostupnou, ale inspirativní módu.

UKAŽ VÍCE

Nejčistší indigová modř na trhu v kolekci Lindex Better Denim

Dnes se již téměř 90 procent džínového sortimentu Lindex barví tou nejčistší indigovou modří na trhu, což je lepší jak pro životní prostředí, tak pro lidi, kteří s ní pracují. Čistší výroba džínových produktů je součástí úsilí společnosti Lindex dosáhnout toho, že 80 procent všech procesů bude do roku 2020 prováděno udržitelnějším způsobem.

„Pracujeme na snížení naší ekologické stopy ve všech fázích výroby džínových produktů, vlákny počínaje a finálním produktem konče. Jsme pyšní, že jsme udělali tento velký krok v procesu barvení, jenž je tím, který má na pracovníky a na životní prostředí největší dopad. V této naší cestě, na které nás čeká spousta velkých věcí, budeme pokračovat,“ říká Anna-Karin Dahlberg, manažerka udržitelnosti výroby ve společnosti Lindex.

Téměř 90 procent džínového sortimentu Lindex se barví pomocí 40% roztoku DyStar Indigo Vat, což je nejčistší indigová barva na trhu. To, že používáme 40% roztok DyStar Indigo Vat, je lepší nejen pro pracovníky v našich továrnách, ale i pro životní prostředí. Celý proces barvení má menší ekologický dopad, neboť při něm dochází k nižší spotřebě vody, energií a chemických látek. Indigová barva je v tekutém stavu, což ve výrobě odstraňuje veškerý prach. Celý proces pak probíhá v uzavřeném systému, což do značné míry snižuje kontakt pracovníků v továrně s chemikáliemi.

Lindex patří s 450 prodejnami ve 14 zemích mezi vedoucí evropské módní řetězce. Naším posláním je nabízet dostupnou, ale inspirativní módu. Obchodní koncept značky Lindex se prostřednictvím dámského a dětského oblečení a dámského spodního prádla zaměřuje na ženy se zájmem o módní trendy. Lindex je součástí finského konglomerátu Stockmann.

Pro více informací navštivte www.lindex.com.

Ještě nejste členkou věrnostního klubu More at Lindex? Neváhejte a zdarma se zaregistrujte právě teď! Členství v klubu přináší mnoho výhod, benefitů a nabídek pouze pro členy. Zastavte se ve své oblíbené prodejně Lindex nebo se registrujte online.

Registrace online zde: https://www.lindex.com/cz/more-at-lindex/

Otevírací doba
  • Otevřeno 09:00 – 21:00
Mapa
1. patro