Holandské hranolky
Holandské sýry
Majonézy a omáčky
Čokoláda a káva
Delikatesy

FUNNY FRIES

První obchůdek s holandskými specialitami od sýrů až po poffertjes

UKAŽ VÍCE

F U N N Y F R I E S

Příběh holandských hranolek s českým srdcem se začal psát, když byla majitelka Kateřina na návštěvě v Amsterdamu u kamarádky. Den před odletem se rozhodla zjistit, proč u stánku s hranolkami stojí každý den nekonečně dlouhá fronta. Z jejího gastronomického zážitku se pak zrodil byznys plán, na jehož konci byl úspěšný rozjezd značky Funny Fries. Český trh tak poznal skutečnou chuť hranolek podle tradiční holandské receptury. Díky zajetému konceptu konečně nadešel čas posunout se na další úroveň a dopřát českému zákazníkovi větší nabídku holandských specialit. Proto se Funny Fries připojilo ke konceptu Gurmán Harfa a otevírá první prodejnu, která je zároveň první svého druhu nabízející výhradně holandské speciality.

Značka Funny Fries je na českém trhu již pátým rokem. Jejich specialitou jsou hranolky a omáčky vyráběné podle holandské receptury. Za jejich oblibou stojí výběr kvalitních surovin a specifická příprava, díky které je dosaženo vyhlášené křupavosti. Pro jejich výrobu zde využívají čerstvě dovezené brambory odrůdy Bintje z Holandska. Ty pak sami ručně zpracovávají. Ke smažení využívají čistý hovězí lůj, který dává bramborám tu správnou křupavost. Kouzlo jejich výsledné chuti je také zásluhou přesného dodržení postupu přípravy, která spočívá v dvojím smažení. Brambory se nejprve krátce předsmaží a poté se nechají minimálně půl hodiny odpočinout. K finálnímu smažení se dostanou těsně před jejich podáváním. Kromě vyhlášených hranolek nabízí Funny Fries také velký výběr omáček, které se hodí k různým pokrmům.

V nové prodejně, která je součástí Gurmánu Harfa si zákazníci mohou vybrat z širokého sortimentu holandských specialit. Jak sama majitelka potvrzuje, jedná se o vůbec první prodejnu v České republice, která nabízí čistě holandské speciality. “V nabídce máme kromě oblíbených holandských sýrů také masové koule, majonézy, omáčky, čokolády, kávu, pivo a spoustu dalších delikates. V rámci občerstvení počítáme se snídaněmi a obědovým menu. Zákazníci u nás mají možnost ochutnávek nebo zakoupení degustačního setu,” seznamuje s nabídkou majitelka Kateřina Lauermannová. A co je trhákem, který by majitelka doporučila? “Jednoznačně poffertjes! Tradiční sladký pokrm, na který se stojí v Holandsku, zejména v období adventu, fronty na každém rohu. Jedná se o malé placičky, které se podávají se skořicovým cukrem, sezonním ovocem nebo třeba čokoládou.” Ty budou podle majitelky jedním z lákadel také pro děti, které je milují. “Na advent pro zákazníky chystáme různé dárkové balíčky a nebudou chybět ani poukazy na nákup,” uzavírá majitelka Kateřina.

Kontakt
Otevírací doba
  • Otevřeno 09:00 – 21:00
Mapa
2. patro