Suroviny na sushi
Mořské ryby a plody
Speciální druhy rýže
Dochucovadla a koření
Bistro

DARUMA

Autentická asijská kuchyně z různých regionů

UKAŽ VÍCE

D A R U M A

Daruma je japonský bůžek, který údajně přináší štěstí. Pod stejným názvem otevřel zhruba před rokem koncept asijských bister Zelong Lin. V Praze má už dvě úspěšně rozjeté pobočky: Daruma Running Sushi a Daruma Wok. V Gurmánu Harfa zastupuje prodejna a bistro Daruma asijskou kuchyni z různých regionů.

Majitel Zelong Lin se přestěhoval do Čech za rodinou před 15 lety. V oblasti gastronomie se pohybuje zhruba 7 let, stejně jako velká část jeho rodiny, která v Čechách vlastní další asijské restaurace. Daruma je ale pro Zelonga Lin prvním vlastním konceptem, kde působí jak v roli majitele, tak provozovatele. V Gurmánu Harfa si také poprvé vyzkouší koncept bistra s prodejnou. V samoobslužné prodejně Daruma je k dostání široká nabídka polotovarů a surovin pro přípravu autentických asijských pokrmů. Od surovin na přípravu sushi, přes mražené mořské plody a ryby, speciální druhy rýže, čínské nebo vietnamské nudle, různá dochucovadla jako sojové omáčky, rybí omáčky, ocet nebo rýžové víno na vaření. Nebude chybět ani exotické koření, bez kterého se při přípravě asijských pokrmů neobejdete.

Inspiraci pro to, co připravit ze surovin zakoupených v obchodě Daruma lze najít přímo v bistru, které nabízí stabilní menu s výběrem z přibližně patnácti asijských specialit. V nadcházejících zimních měsících přijdou vhod různé druhy polévek, včetně oblíbené vietnamské Pho. Čínskou kuchyni zastupuje tradiční Kung-pao, thajskou Pad Thai, vietnamskou Bún bò Nam Bô a pochutnat si můžete také na japonské úpravě pokrmu s teriyaki omáčkou nebo indickém curry.

Otevírací doba
  • Otevřeno 9:00 – 21:00
Mapa
2. patro