zpět na přehled článků

OLIWYE radí: PARTY dress code

Středa, 9. Leden, 2019

Sezona večírků rozhodně nekončí a je jen na vás, zda svůj outfit pojmete elegantně, nebo se při jeho výběru naopak odvážete.

Popustíte uzdu své fantazii a vezmete si na sebe to, na co po zbytek roku nemáte odvahu? Nebo bude váš outfit „classy chic“? Samozřejmě záleží i na druhu večírku.

Na rodinnou oslavu se hodí střídmější outfit. Ideální budou jednoduché pouzdrové šaty. Pokud oplýváte křivkami na místech, které si přejete zakrýt, určitě vám místo pouzdrových šatů doporučím ty od pasu mírně rozšířené. Jestliže chcete schovat paže, skvělou volbou bude buď úzký tříčtvrteční rukáv, nebo naopak rozšířené dlouhé rukávy ve stylu 70. let. Pořiďte si kabát, který sahá až do poloviny lýtek – díky tomu nebudete muset už nikdy řešit vykukující šaty.

Pokud jde o pracovní večírek, záleží zejména na tom, zda je předepsaný styl oblečení, tedy dress code. V případě tematického večírku máte přesně definovaný kostým, jindy se vyžaduje uhlazený oblek. Na takovém večírku se hodí ukázat, že se nebojíte svých mužských kolegů, a doplnit svůj outfit o maskulinní prvky. Co takhle vzít si kalhotový kostým?

Co se týká party v klubu, tam se můžete zcela vyřádit. Aktuálně jsou v kurzu různé overaly – ne volné, jak je známe z předchozích let, ale ty na tělo. Od kraťáskových „cyklo“ overalů po luxusní varianty s kamínky a pajetkami až po ty průhledné. Stále ještě tápete? Každé úterý jsem vám zdarma k dispozici v Galerii Harfa.

Vaše stylistka
Oliwye

Doporučujeme