zpět na přehled článků

OLIWYE radí: Kolik kůže ODHALIT?

Pondělí, 10. Červen, 2019

Dnešním tématem není přísně daný dress code, ale naopak takový ten pomyslný, který máme každý zabudovaný v sobě. A ten nám napoví, co je ještě vyhovující oděv, který nosíme mezi lidi, a co už je tak nějak „trochu moc“…

Pamatovat byste si měli jen jedno základní pravidlo: Když odhalíte jednu část těla, měli byste jinou zahalit. Pokud tedy máte velký výstřih, hodí se spíše delší šaty, aby outfit působil stále elegantně, a ne na hraně. Chcete ukázat světu svoje krásné dlouhé nohy? Pak jsou vhodné krátké šaty bez výstřihu nebo s rolákem. Krásná jsou také spadlá ramena. Letos v létě nás navíc čeká mnoho podob romantických šatů, především v bílé barvě, které přímo vybízejí k odhalení kůže. Pamatujte však, že pokud chcete působit decentně, hodí se ke krátkým šatům do práce nebo do města spíše nižší podpatek, případně boty zcela bez podpatků.

Sukně a šaty, které jsou zdůrazněné v pase, by měly být buď krátké nad kolena, nebo naopak do půli lýtek. Tak bude vaše postava vyvážená a budete působit štíhlejší a vyšší. Nepsaným pravidlem také je, že pokud nosíte sukně, top byste měly, až na malé výjimky, nosit vždy dovnitř. S mylnou představou, že košile nebo halenka patří ven ze sukně, se setkávám téměř pokaždé, kdy
ke mně přijde nová klientka. Pozor na to, uvidíte, že i takový malý „trik“ udělá s vaší postavou zázraky.

Poslední dobou jsou (nejen mezi mladší generací) oblíbené také crop topy. Jak na ně, abyste působily elegantně? Rozhodně platí pravidlo „vysoký pas“, a to jak u kalhot, tak i u sukní. Když totiž odhalíte kousek bříška, měly byste určitě zakrýt pupík. Pokud je to na vás přeci jen ještě příliš odvážné, zkuste například crop top a elegantní kalhoty doplnit sáčkem nebo lehkým kabátkem, případně delším svetříkem.

A hlavně se držte pravidla, že co se vám na sobě na první pohled líbí a v čem se cítíte dobře, to z vás bude i vyzařovat, takže okolí vás bude vnímat vždy pozitivně. Pokud si nebudete vědět rady, určitě se nebojte přihlásit na styling zdarma. Stačí jen vyplnit formulář na stránkách Galerie Harfa a společně se vašemu stylu podíváme na zoubek! Jaro volá po nových kouscích do šatníku a já se na vás budu těšit!

Přeji všem krásné slunečné dny

 

 

Chcete více tipů, jak vypadat skvěle, a přitom za oblečení neutratit celou výplatu? Objednejte se ke stylistce do Galerie Harfa. Je to zdarma a stačí jen vyplnit pár řádků na www.galerieharfa.cz/stylistka.

 

Doporučujeme