zpět na přehled článků

Dana s Marianou

Středa, 5. Prosinec, 2018

Červená rtěnka sluší všem a na party je nejdůležitější cítit se pohodlně, shodují se Dana s Marianou.

Vy a móda: je to spíš láska na první pohled nebo nutné utrpení?

Dana: Mám ráda módu, ráda si prohlížím časopisy a zkoumám, co je nového, nejčastěji v kadeřnictví u kamarádky Míši. Ale v běžném živote si vezmu, co je po ruce džíny a košili. Když někam jdu, poradím se s Marianou.

Mariana: Móda je zábava a dost často pro mě znamená i zlepšení nálady a radost! Tedy hlavně nakupování. Módu zas tolik neřeším, nosím a kupuji si to, co se mi líbí a co mi sluší. Nebo si aspoň myslím, že mi to sluší (směje se).

Máte nějaký vysněný ikonický kousek?

Dana: Poctivě jsem se zamyslela, ale fakt nevím. Možná nějaký dlouhý kabát, skvěle ušité sako. Saka mám ráda.

Mariana: Pro mě je to už dlouho zajít si třeba do LV, Prady nebo Gucci a koupit si drahou kabelku. Člověk pak může mít na sobě cokoliv a s takovou kabelkou to bude vždy vypadat dobře. Je to prostě skvělý kousek do sbírky, který skoro neztrácí hodnotu.

Váš nejbláznivější outfit?

Dana: Jako mladá jsem šila, všichni jsme šili, protože tu nic krásného nebylo. Šila jsem různé široké kalhoty a nosila k tomu obarvené blůzy s krajkami po babičce. Bylo to free, ale asi děsné.

Mariana: Podle mě všechny mé outfity na základní škole, když jsem měla EMO období. Nosila jsem šílená trička, korále, často skateové obří boty, černé pandí oči a jednu chvíli i černou patku. Což byla k mým blonďatým vlasům úplná katastrofa. Divím se, že se za mě máma nestyděla.

Co byste si na sebe nikdy nevzala?

Dana: Minisukni. Mám s ní problém od mladí.

Mariana: Těžko říct. Mně se třeba nelíbí takové Gucci pantofle s chlupy na patách, i když jsou v módě. Jinak mě konkrétně nic nenapadá, ale asi určitě ne nic úplně výstředního a bláznivě barevného.

Jaké jsou vaše tipy na dokonalý styling na party?

Dana: Nenucená elegance, pohodlné. Aby se člověk cítil dobře a neřešil, kde mu kouká ramínko.

Mariana: Určitě hlavně to, co je člověku pohodlné a v čem se cítí dobře a hlavně sebevědomě. To je na party asi to nejdůležitější, pokud tam i hodláte někoho oslnit. 🙂

Co podle vás sluší každé ženě? Třeba červená rtěnka?

Dana: Přesně. Nutím i některé své kamarádky nosit červenou rtěnku. Úplně je prozáří a omladí. A určitě dobře ušité šaty, jednoduché, podtrhující hezkou ženskou linii. Takové, jaké umí ušít Táňa Kovaříková.

Mariana: Určitě rtěnky. A to, abych se jich nebála, mě naučila právě máma. Ačkoliv se této barvy rtěnek ženy často bojí, tak jim určitě sluší. No a také každé ženě sluší to, v čem si je jistá a co nosí ráda. Pokud člověk zvolí kus oblečení, ve kterém se necítí dobře, tak mu nejspíše automaticky ani nesluší. Pokud to člověk umí prodat, může mu slušet v podstatě i pytel od brambor.

Doporučujeme